Bo liczy się każde uderzenie serca – nowe ciśnieniomierze w ofercie Withings

Withings wprowadza do oferty dwa nowe ciśnieniomierze
i poszerza tym samym swoją ofertę urządzeń monitorujących kondycję serca. BPM Core i BPM Connect umożliwiają szybki, a przede wszystkim dokładny pomiar ciśnienia bez konieczności odwiedzania dedykowanej placówki. Wersja Core, dzięki zastosowaniu innowacyjnych technologii, posiada funkcję pomiaru EKG. Oba urządzenia posiadają certyfikat medyczny.

BPM Core umożliwia wykonanie precyzyjnego pomiaru ciśnienia oraz tętna. Dodatkowo urządzenie wykonuje EKG i jest wyposażone w stetoskop. BPM Core potrafi wykryć migotanie przedsionków i zastawkową wadę serca. To przełomowy produkt, który umożliwia wykonanie w zaciszu własnego domu badań, które były wcześniej dostępne jedynie w placówkach medycznych. W ciągu 90 sekund BPM Core wyświetla za pomocą matrycy LED odczyty tętna, ciśnienia i EKG z informacją o ewentualnie wykrytym migotaniu przedsionków.


BPM Connect to zaktualizowana wersja poprzedniego modelu ciśnieniomierza. Urządzenie zostało wyposażone w wyświetlacz LED, dzięki czemu do wykonania pomiaru i odczytania wyników nie jest potrzebny telefon. Wszystkie dane są na bieżąco synchronizowane z aplikacją Health Mate przez WiFi lub Bluetooth. Odpowiedni kolor pojawiający się przy wynikach pomiaru pozwala od razu ocenić czy ciśnienie krwi jest prawidłowe.
 

Aplikacja Healt Mate przechowuje wszystkie wyniki i generuje łatwy do odczytania wykres, który pozwala analizować zmiany ciśnienia w dłuższym okresie czasu. Umożliwia również udostępnienie danych lekarzowi np. w przypadku niepokojących odczytów lub w celu sprawdzenia skuteczności przyjmowanych leków.

 


Oba urządzenia zostały zatwierdzone do użytku medycznego, dzięki czemu pomiary uzyskane przy pomocy BPM Core i BPM Connect mogą stanowić dokumentację medyczną.

Łatwe w obsłudze, wygodne, gwarantujące precyzyjne pomiary – ciśnieniomierze Withings to obowiązkowe wyposażenie każdego domu, w czasach, kiedy co trzecia osoba choruje na nadciśnienie tętnicze. Wysokie ciśnienie krwi, które jest główną przyczyną chorób serca i udaru, może nie wykazywać objawów. Europejskie Towarzystwo Nadciśnienia zaleca monitorowanie ciśnienia tętniczego w domu w celu wczesnego wykrywania choroby oraz monitorowania działania leków.

BPM Core pojawi się w sprzedaży pod koniec sierpnia w cenie 1099 zł, natomiast BPM Connect będzie dostępny już pod koniec lipca w cenie 449 zł.

 


Withings

Withings stworzył rozbudowany ekosystem, umożliwiający bieżące monitorowanie wszystkich parametrów mających wpływ na zdrowie. W szerokiej ofercie francuskiego producenta znajdują się wagi z funkcją pomiaru składu masy ciała i prędkość przepływu fali tętna, zegarki monitorujące aktywność fizyczną oraz puls, ciśnieniomierze z funkcją EKG oraz termometry i maty mierzące długość i jakość snu.

 

Kontakt dla mediów: Sylwia Lis, s.lis@alstor.com.pl