Bądź jak Sherlock Holmes!

Nowa gra edukacyjna Osmo Detective Agency kierowana jest do wszystkich dzieci powyżej 5 roku życia. Gra rozwija wyobraźnię, umiejętność dedukcji i obserwacji, a także zapoznaje z ciekawymi informacjami na temat historycznych miejsc i zabytków.

 

Osmo Detective Agency to kolejna już gra edukacyjna kalifornijskiej firmy Tangible Play Inc. Tym razem dzięki własnej agencji detektywistycznej dzieci mogą rozwiązywać rozsiane po całym świecie zagadki. Świetnej zabawia tradycyjnie towarzyszy nauka – podczas podróży po znanych miastach, takich jak Paryż, Nowy Jork czy Sydnej dzieci poznają geografię, historię i kulturę regionów, a także słynne zabytki. Każda kolejna zagadka stawia przed dzieckiem określone zadanie do rozwiązania - pobudza do myślenia, rozwija wyobraźnię oraz umiejętność skupienia, obserwacji i dedukcji.

Aplikacja Osmo zawiera prawdziwe zdjęcia znanych miejsc i zabytków, a także wiele ciekawych faktów na ich temat. Podczas rozwiązywania zagadek, w rolę Watsona wciela się przesympatyczny robot Alto.
 


Gra Osmo Detective Agency przeznaczona jest dla dzieci w wieku 5-11 lat. W zestawie znajduje się 8 map, lupa powiększająca oraz walizka na mapy. Do uruchomienia gry wymagane są: podstawka i reflektor (dostępne w innych zestawach Osmo) oraz Apple iPad. Sugerowana cena detaliczna wynosi 229 zł. Gra dostępna jest w sieci sklepów Komputronik, iDream, 3 kropki.

Osmo

Osmo, marka stworzona przez kalifornijską firmę Tangible Play Inc., to wielokrotnie nagradzany, przełomowy system gier na iPada, który otwiera przed dziećmi świat fascynujących, interaktywnych zabaw. Zachęca je do interakcji nie tylko z ekranem iPada, ale przede wszystkim: kredkami i papierem oraz klockami. Poprzez zabawę uczy matematyki, angielskiego, rysowania, kodowania, podstaw fizyki i przedsiębiorczości, a także kreatywnego i logicznego myślenia. Osmo zdobyło wiele prestiżowych, międzynarodowych nagród m.in. Best Inventions Magazynu Time. Kontakt dla mediów: Sylwia Lis, s.lis@alstor.com.pl